Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

 


Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2021 w Ogrodzie Botanicznym UAM

 

9 listopada

 

za nami!

 

Dziękujemy za przybycie!

 

 

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to cykliczne wydarzenie  promująca naukę, organizowane przez uczelnie wyższe Poznania, w którym Ogród Botaniczny UAM corocznie bierze udział. 

 

W tym roku na wydarzenia w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zaprosiliśmy 9 listopada.

 

Dzieci uczestniczyły w wycieczce pt. „Na tropie”, podczas której poszukiwaliśmy śladów bytowania zwierząt i uczyliśmy się rozpoznawać tropy gatunków spotykanych w naszych lasach.

 

Dzieci starszych uczestniczyły w wyprawie w tropiki i na pustynię czyli do szklarni podczas zajęć „Zielone Skrajności”, gdzie poznawaliśmy przystosowania roślin do życia zarówno w miejscach, gdzie brakuje wody, jak i tam, gdzie jest jej nadmiar.

 

Odbyły się także inne wycieczki.

 

Nadal można przespacerować się dwoma trasami, przygotowanymi w ramach imprezy. Obie dostępne są na platformie Google Earth. Trasa pt. Iglaste osobliwości (kliknij w nazwę) przedstawi najpiękniejsze drzewa szpilkowe. Natomiast druga propozycja pt. „Jedwabnym Szlakiem” (kliknij w nazwę) powiedzie historycznym szlakiem, prowadzącym przez Azję. Podczas spaceru natkniecie się na te same rośliny, które spotykali ludzie wędrujący z Chin na Bliski Wschód i do Europy.