Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

 

 

 

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2020 w Ogrodzie Botanicznym UAM

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to cykliczne wydarzenie  promująca naukę, organizowane przez uczelnie wyższe Poznania, w którym Ogród Botaniczny UAM corocznie bierze udział. W tym roku  ze względu na pandemie nie możemy zaprosić Państwa na warsztaty i prelekcje, ale przygotowaliśmy dwa filmy.

 

Jeden z nich, zatytułowany „W oczekiwaniu na Momijigari”, zachęca do indywidualnego odwiedzania naszego Ogrodu. Przedstawia wybrane gatunki klonów azjatyckich znajdujących się w kolekcji Ogrodu. Nawiązuje do jesiennego wydarzenie Momijigari w Japonii, związanego z przebarwianiem się klonowych liści. O tej porze roku Japończycy wyruszają z aparatami fotograficznymi „polować na klony”. Film powstawał na początku września, kiedy drzewa  w naszym Ogrodzie były jeszcze zielone.

 

Polskie Momijigari w Ogrodzie Botanicznym UAM powoli dobiega końca. Na następne przyjdzie nam dłuugo poczekać ;) ale nadal możemy powspominać piękne barwy jesieni. Zapraszamy do obejrzenia i wizyty w Ogrodzie.

 

Drugi film koncentruje się na grzybach. Nie tylko tych najbardziej nam znanych z jesiennych grzybobrań w pięknych polskich lasach, ale także innych przedstawicielach tej grupy, których możemy znaleźć na przykład w naszych lodówkach.

 

Oba filmy można obejrzeć poniżej (film o grzybach pod mapą z klonami) oraz na stronie PFNiS