Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Przed nami kolejna edycja

Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W tym roku impreza odbywa się 10 kwietnia.

Zapraszamy do spędzenia tego dnia w Ogrodzie!

Rejestracja na zajęcia jest już aktywna.

 

 

W Ogrodzie czeka na Państwa wiele atrakcji. Podczas wykładu pt.: "W świecie ptasich zalotów" będziemy przyglądać się niezwykłym zwyczajom godowym ptaków. Wśród zalotników znajdziemy romantycznych budowniczych, utalentowanych śpiewaków, wdzięcznych tancerzy i wielobarwnych artystów. Przyjrzymy się ich sposobom na podryw :-) Wykład pt.: "Twarze korzeni" zabierze nas w świat roślin i pozwoli odkryć olbrzymią różnorodność modyfikacji korzeni. Cykl wykładów kończyć będzie prelekcja połączona z quizem pt.: "Świat na talerzu". Skąd pochodzą rośliny, które trafiają na nasz stół? Jak rosną ananasy? o tylko nieliczne spośród problemów, które wspólnie poruszymy.

 

To nie wszystko. Podczas spaceru po Ogrodzie pt.: "W godzinę dookoła świata" przemierzymy lasy Europy, syberyjską tajgę, szerokolistne lasy Chin i Japonii, przeprawimy się także przez Ocean Spokojny do Ameryki Północnej, by przez Atlantyk powrócić do Europy, mając za towarzystwo kompas i mapy. Z kolei podczas wycieczki po ogrodowych szklarniach pt.: "Korpulentne i przysadziste" przyjrzymy się roślinom, które zasiedliły suche obszary pustynne i pułpustynne. W jaki sposób przystosowały się do ekstremalnych warunków i wieloletnich susz? Zapraszamy na wycieczki!

 

Wszystkich, którzy wiedzą, co to sznurowanie,ale i tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, zapraszamy na wycieczkę połączoną z warsztatami pt.: "Na tropie". Kto wędrował leśną ścieżką? Czyje odchody przyozdobiły runo leśne? Podczas zajęć przyjrzymy się rozmaitym śladom bytowania zwierząt. Natomiast podczas warsztatów przygotujemy odlewy tropów. Miłośnicy zwierząt mogą ponadto zagłębić się w tajniki sztuki składania papieru origami podczas zajęć pt.: "Origami - papierowy świat" i wykonać gęś, gołębia, żabę lub żurawia.

 

Rejestracja odbywa się poprzez stronę Festiwalu.

 

Do zobaczenia!