Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

 

 

 

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2020 w Ogrodzie Botanicznym UAM

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to cykliczne wydarzenie  promująca naukę, organizowane przez uczelnie wyższe Poznania, w którym Ogród Botaniczny UAM corocznie bierze udział. W tym roku  ze względu na pandemie nie możemy zaprosić Państwa na warsztaty i prelekcje, ale przygotowaliśmy film zachęcający do indywidualnego odwiedzania naszego Ogrodu.

 

Film  przedstawia wybrane gatunki klonów azjatyckich znajdujących się w kolekcji Ogrodu. Nawiązuje do jesiennego wydarzenie Momijigari w Japonii, związanego z przebarwianiem się klonowych liści. O tej porze roku Japończycy wyruszają z aparatami fotograficznymi „polować na klony”. Film powstawał na początku września kiedy drzewa  w naszym Ogrodzie były jeszcze zielone, dlatego jego tytuł brzmi „W oczekiwaniu na Momijigari”.

 

Mamy już październik i właśnie zaczyna się polskie Momijigari w Ogrodzie Botanicznym UAM.  Na naszej ogrodowej mapie będziemy zaznaczać klony, które aktualnie są pięknie wybarwione. Zapraszamy do obejrzenia i wizyty w Ogrodzie.