Zapraszamy 29 września 2023 o godz. 16:00 na wycieczkę pt. "Majestatyczne fabryki tlenu", podczas której zaprezentujemy najpiękniejsze i najokazalsze drzewa Ogrodu. Po spacerze zachęcamy do udziału w krótkim konkursie z nagrodami.
Spotkanie z osobami prowadzącymi przy bramie głównej Ogrodu Botanicznego UAM.
Zapisy mailowo: botanedu@amu.edu.pl
Więcej informacji TUTAJ
W niedzielę 17 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędzie się Tatrzańska Ławeczka Literacka. Kolejne spotkanie literacko-muzyczne poświęcone jest setnej rocznicy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, z udziałem ludzi gór, poetów i muzyków. Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, sala wykładowa im. Z. Czubińskiego.
W dniach 15-17 września 2023 roku Wydział Biologii wraz z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizują XXII Międzynarodową Konferencję poświęconą Sokotrze.
To wyjątkowe wydarzenie, które co roku gromadzi wszystkich tych, którym zależy na Archipelagu Sokotra, jego różnorodności biologicznej, mitach, tradycjach, historii i przyszłości.
Głównym celem Konferencji jest prezentacja badań naukowych dotyczących Sokotry oraz dyskusja nad przyszłymi projektami badawczymi, a tegorocznym tematem przewodnim jest ochrona zagrożonej fauny i flory Sokotry.
XXII Międzynarodowa Konferencja poświęcona Sokotrze połączona jest z odbywającym się co roku Walnym Zgromadzeniem Stowarzyszenia „Przyjaciele Sokotry” (ang. Friends of Socotra, FOS) – organizacji charytatywnej powołanej w celu promowania zrównoważonego użytkowania i ochrony środowiska naturalnego Archipelagu Sokotry.
Gospodarzem wydarzenia jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Więcej informacji na stronie konferencji:
![]() |
![]() |
Zapraszamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, gdzie można zobaczyć wystawę poświęconą plecionkarstwu. Prezentuje ona bogactwo roślin wykorzystywanych do wyplatania oraz różnorodne, często unikatowe, ręcznie wykonane z nich przedmioty.
Na ekspozycji zobaczymy dwujęzyczne (polsko-angielskie) plansze przygotowane przez Stowarzyszenie Serfenta, dokumentujące 10 lat badań etnograficznych nad tradycyjnym plecionkarstwem. Wystawę wzbogacono o oryginalne wyroby z wikliny, rogożyny, słomy, korzeni i łuby oraz prezentację roślin, z których pozyskano te – zagadkowe dla niewtajemniczonych – materiały.
Wystawę można zobaczyć do końca listopada br. w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, w godzinach otwarcia Ogrodu. Wejście znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 165; wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji dla zwiedzających na stronie: www.obuam.robia.pl.
Wystawa została dofinansowana w ramach VI edycji konkursu Fund_Akcja zorganizowanego przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W sobotę 26 sierpnia zapraszamy na warsztaty wyplatania z rogożyny.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Już w piątek 25 sierpnia 2023 zapraszamy na warsztaty wyplatania ze słomy unikatową, polską techniką pętelkową.
Więcej informacji można zlaleźć tutaj.