AKTUALNOŚCI

2023-12-07 - Ławeczka literacka

2023-09-11 - Noc Naukowców 2023

Zapraszamy 29 września 2023 o godz. 16:00 na wycieczkę pt. "Majestatyczne fabryki tlenu", podczas której zaprezentujemy   najpiękniejsze i najokazalsze drzewa Ogrodu. Po spacerze zachęcamy do udziału w krótkim konkursie z nagrodami.

 

Spotkanie z osobami prowadzącymi przy bramie głównej Ogrodu Botanicznego UAM.

Zapisy mailowo: botanedu@amu.edu.pl

 Więcej informacji TUTAJ

 

 

2023-09-06 - Ławeczka literacka

W niedzielę 17 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędzie się Tatrzańska Ławeczka Literacka. Kolejne spotkanie literacko-muzyczne poświęcone jest setnej rocznicy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, z udziałem ludzi gór, poetów i muzyków. Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, sala wykładowa im. Z. Czubińskiego. 

2023-08-31 - Wystawa grzybów

2023-08-25 - Konferencja FRIENDS OF SOCOTRA

W dniach 15-17 września 2023 roku Wydział Biologii wraz z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizują XXII Międzynarodową Konferencję poświęconą Sokotrze.

 

To wyjątkowe wydarzenie, które co roku gromadzi wszystkich tych, którym zależy na Archipelagu Sokotra, jego różnorodności biologicznej, mitach, tradycjach, historii i przyszłości.

 

Głównym celem Konferencji jest prezentacja badań naukowych dotyczących Sokotry oraz dyskusja nad przyszłymi projektami badawczymi, a tegorocznym tematem przewodnim jest ochrona zagrożonej fauny i flory Sokotry.

 

XXII Międzynarodowa Konferencja poświęcona Sokotrze połączona jest z odbywającym się co roku Walnym Zgromadzeniem Stowarzyszenia „Przyjaciele Sokotry” (ang. Friends of Socotra, FOS) – organizacji charytatywnej powołanej w celu promowania zrównoważonego użytkowania i ochrony środowiska naturalnego Archipelagu Sokotry.

 

Gospodarzem wydarzenia jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.   

Więcej informacji na stronie konferencji:

 

FRIENDS OF SOCOTRA

 

 

 

 

2023-08-21 - Wystawa

Zapraszamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, gdzie można zobaczyć wystawę poświęconą plecionkarstwu. Prezentuje ona bogactwo roślin wykorzystywanych do wyplatania oraz różnorodne, często unikatowe, ręcznie wykonane z nich przedmioty.

Na ekspozycji zobaczymy dwujęzyczne (polsko-angielskie) plansze przygotowane przez Stowarzyszenie Serfenta, dokumentujące 10 lat badań etnograficznych nad tradycyjnym plecionkarstwem. Wystawę wzbogacono o oryginalne wyroby z wikliny, rogożyny, słomy, korzeni i łuby oraz prezentację roślin, z których pozyskano te – zagadkowe dla niewtajemniczonych – materiały.

Wystawę można zobaczyć do końca listopada br. w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, w godzinach otwarcia Ogrodu. Wejście znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 165; wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji dla zwiedzających na stronie: www.obuam.robia.pl.

Wystawa została dofinansowana w ramach VI edycji konkursu Fund_Akcja zorganizowanego przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

2023-08-09 - Warsztaty wyplatania z rogożyny

W sobotę 26 sierpnia zapraszamy na warsztaty wyplatania z rogożyny.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

2023-08-09 - Warsztaty wyplatania ze słomy

Już w piątek 25 sierpnia 2023 zapraszamy na warsztaty wyplatania ze słomy unikatową, polską techniką pętelkową.

 

Więcej informacji można zlaleźć tutaj.

 

2023-08-04 - Ławeczka literacka

2023-08-01 - Wielki Dzień Pszczół 2023