Wielki Dzień Pszczół

 WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ

 

 

6-8 sierpnia 2021

 

ZA NAMI

 

Nadal jednak można podziwiać wystawy plenerowe

oraz przejść naszą ścieżkę edukacyjną.

 

A co się działo? O tym poniżej :)

 

 

 

Tym razem obchody Wielkiego Dnia Pszczół obejmować będą wiele różnorodnych wydarzeń nie tylko w Ogrodzie Botanicznym, ale i w całym mieście. Miasto Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy, Palmiarnia Poznańska oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu połączyły siły, by przygotować dla Państwa szereg atrakcji i sporą dawkę wiedzy przyrodniczej :)

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się poniżej.

 

Zabawa zaczyna się już 6 sierpnia. Tego dnia w Ogrodzie Botanicznym UAM w godzinach 11:00 - 17:00 będzie czekało na Państwa stoisko z warsztatami i quizami dla najmłodszych. Gdzie nas szukać? Na Polanie Piknikowej.

 

A co ponad to? W Ogrodzie oglądać będzie można dwie wystawy. Wystawa zatytułowana "Zadziwiające życie pszczół... i nie tylko" przybliży bogactwo gatunkowe i wielką różnorodność świata pszczół. Druga wystawa stanowi podsumowanie 3 lat programu "Poznań dla Pszczół". Będzie także prezentacją prac plastycznych wykonanych przez dzieci w ramach konkursu plastycznego.

Lokalizacja wystaw na terenie Ogrodu została naniesiona na mapę na dole strony.

 

Ponadto specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy grę terenową, która zafascynuje życiem dzikich pszczół i uzbroi Państwa w wiedzę, by każdy z Was miał odwagę i niepohamowaną chęć niesienia pomocy pszczołom w swoim najbliższym otoczeniu. Działając nawet w niewielkiej skali, ale razem, możemy zdziałać wielkie rzeczy. 

Kartę gry nadal można pobrać w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym lub wydrukować - karta w formacie A4 przygotowana do pobrania znajduje się poniżej.

 

 

 

Aby pobrać grę - kliknij.

 

 

 

Kliknij plakat, żeby zobaczyć program wydarzeń.

 

 

 

 

 

Mapa z lokalizacją głównych atrakcji. (kliknij)