WOB-owa Gra terenowa

"WIELKA PRZYGODA W WIELKOPOLSKICH OGRODACH"

 

 

To gra terenowa, która odkryje przed Państwem wiele ogrodowych i przyrodniczych tajemnic. Gra organizowana jest przez Wielkopolskie Ogrody Botaniczne (WOB), tj.: Arboretum w Kórniku, Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Leśny Zakład Doświadczalny, Arboretum Leśne w Zielonce, Ogród Dendrologiczny UP w Poznaniu, Palmiarnia Poznańska, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Ogród Roślin Leczniczych, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

 

Gra polega na odwiedzeniu wszystkich siedmiu Ogrodów i odszukaniu odpowiedzi na pytania umieszczone na karcie gry. Odpowiedzi wpisane w pola na karcie gry pozwolą odkryć hasło. Ponadto w każdym z Ogrodów ukryta została pieczątka, którą można przybić na pamiątkę w dedykowanym miejscu na karcie gry.

 

Kto z Państwa odwiedził wszystkie te miejsca? Naprawdę warto. W sierpniu nadal kwitnie wiele kwiatów, wśród których uwijają się pracowite pszczoły, trzmiele i przepiękne motyle. A wraz z nastaniem jesieni zachwycą każdego Gościa przebarwiające się żółto, pomarańczowo, czerwono i purpurowo liście - obrazek, który był i pozostaje nadal inspiracją dla wielu artystów. Zachęcamy, by w tak inspirującej scenerii poszukać zacisznej ławeczki i zaznać odpoczynku :)

 

Jak zdobyć kartę gry? Można ją pobrać w każdym z wyżej wymienionych Ogrodów (informacje gdzie i kiedy znajdziecie Państwo w regulaminie) oraz wydrukować z naszej strony internetowej (zalecamy drukowanie w formacie A3 :-)). 

 

Poznański Botanik postanowił wspomóc Państwa w drodze ku prawidłowym odpowiedziom na nasze pytania, dlatego poniżej zamieszczamy mapkę, która wskazuje obszary, w których należy poszukiwać odpowiedzi.

 

 

Zapraszamy do zabawy! Powodzenia! :-)

 

 

Errata!

Szanowni Państwo, w pierwszej wersji gry wkradł się błąd. Tych z Państwa, którzy pobrali już kartę gry w jednym z Ogrodów, bądź też wydrukowali ją, bardzo prosimy o wprowadzenie poniższej poprawki w zagadce, której rozwiązanie kryje się w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu:

         

          Jodła jednobarwna – piękna, okazała                  

          80 lat już w tym Ogrodzie stała.                                                              

          Huragan w 2007 zgotował jej okrutny los.

          Padła martwa, otrzymując bardzo silny cios.

          Jak huragan miał na imię? Na to pytanie

          odpowiedź znajdź w Ogrodzie - to Twoje zadanie.

 

                                        _   _   _   _   _

                                       10   4   20   4

 

Przepraszamy za niedogodności. Błąd został poprawiony zarówno w wersjach dostępnych w portierni, jak i w wersji elektronicznej.

 

 

Karta gry

 

abstract_template

Regulamin gry

 abstract_template

 

 

 

Mapa z podpowiedziami

(kliknij, aby powiększyć)

mapa