Wielki Dzień Pszczół

 WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ

 

 

6-8 sierpnia 2022

 

  

Wielki Dzień Pszczół już za nami, ale obchody tego święta jeszcze się nie skończyły w Ogrodzie Botanicznym. Do końca sierpnia można zobaczyć wystawę plenerową "Kwiaty i zapylacze" oraz wziąć udział w grze terenowej "Z kwiatka na kwiatek".

 

 

"Z kwiatka na kwiatek"

 

Gra terenowa w formie trasy spacerowej po Ogrodzie połączonej z wykonywaniem zadań. Uczestnicy będą wędrować śladem zapylaczy, poznając tajemnicze zależności pomiędzy roślinami a owadami. Kartę do gry można otrzymać w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym, znajdującym się na terenie Ogrodu lub wydrukować w domu (do pobrania poniżej). Na trasie zostały ukryte tabliczki z kodami QR, będzie więc potrzebny telefon z zainstalowaną aplikacją do ich odczytywania.  Życzymy udanej zabawy. 

 

 

 

 

"Kwiaty i zapylacze"

Do końca sierpnia można podziwiać wystawę plenerową "Kwiaty i zapylacze" składającą się z 10 plansz rozmieszczonych w pobliżu Pawilonu Ekspozycyjno-Dydaktycznego. Jej celem jest przybliżenie piękna owadów zapylających, przekazanie kilka ciekawostek na ich temat oraz zachęcenie do ochrony tej ważnej grupy ekologicznej zwierząt.

 

  

Aby pobrać grę - kliknij.

 

 

 

  

 Mapa z lokalizacją głównych atrakcji (kliknij aby powiększyć).

 

 

 program  

Program wydarzeń (kliknij aby powiększyć).