Ścieżki edukacyjne

Projekt dobiegł końca. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami.

Informujemy, że wszystkie ścieżki są w tej chwili nieaktywne.

 

 

 

Aby pobrać grę - kliknij.

 

  

Przygotowaliśmy dla Państwa grę terenową, która zafascynuje życiem dzikich pszczół i uzbroi Państwa w wiedzę, by każdy z Was miał odwagę i niepohamowaną chęć niesienia pomocy pszczołom w swoim najbliższym otoczeniu. Działając nawet w niewielkiej skali, ale razem, możemy zdziałać wielkie rzeczy. 

 

 

 

 


 

 

 

 

Zachęcamy wszystkich zwiedzających do przejścia ścieżki „Za wężem i ropuszką ogrodową dróżką”. Można zwiedzić Park i przy okazji poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranych gatunkach płazów i gadów. Jeżeli będziesz miał szczęście spotkasz niektóre podczas spaceru. Poniżej zamieszczono kartę gry. Zawiera ona krzyżówkę, którą należy wypełnić odpowiadając na 24 pytania. Odpowiedzi znajdziecie w Ogrodzie. Pomoże Wam w tym mapa, na której zaznaczono czarnymi okręgami 8 obszarów. Na każdym z nich ukryto w trzech różnych miejscach (np. na drzewach, tablicach informacyjnych) trzy czarno-białe tabliczki z sylwetkami płazów lub gadów oraz kodami QR. Po zeskanowaniu kodu uzyskacie informację potrzebną do odpowiedzenia na jedno z pytań. Do przejścia trasy jest potrzebny telefon lub inne urządzenie mobilne z aplikacją czytającą QR kody i dostępem do internetu. Kolejność poruszania się po Parku jest dowolna.

  

 

 

 

 

 

 


 

 

 

W maju i czerwcu dostępna była także ścieżka zatytułowana "Stołówka dla zapylaczy"

na naszej łące. Niestety przyszedł już czas na skoszenie łąki.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy najmłodszych (ale nie tylko) do wspólnej przygody na naszej łące. Specjalnie z myślą o dzieciach przygotowaliśmy ścieżkę zatytułowaną "Stołówka dla zapylaczy", która prowadzi krętym labiryntem pośród wysokiej roślinności. Podążając wytyczonym szlakiem będziemy odkrywać rośliny, które zajmują znaczące pozycje w jadłospisie owadów zapylających. Rośliny te spotkacie na łąkach, przydrożach, przychaciach i przypłociach. Przy każdej z nich znajduje się tabliczka z kodem QR, przyda się więc telefon z zainstalowaną aplikacją, służącą do odczytywania kodów. Dzięki informacjom kryjącym się pod poszczególnymi kodami, rozwiążecie przygotowaną przez nas krzyżówkę :) Łany wysokich traw stworzyły istny gąszcz, a buszowanie pośród nich wykoszoną ścieżką będzie z pewnością wielką atrakcją dla najmłodszych zwiedzających :) Zapraszamy do zabawy!

 

Jeśli nie wiecie Państwo, gdzie znajduje się łąka, o której mówimy, zaznaczyliśmy ją na poniższej mapie. Poniżej można także pobrać i wydrukować krzyżówkę.