Noc Biologów

 

 

 

 

  

 

A co działo się w Ogrodzie 8 stycznia 2021 roku? Możecie nadal zobaczyć poniżej.

  

 

Przygotowaliśmy czteroodcinkowy mini-serial zatytułowany "Tajemnice grzybów", który zabierze widzów do świata grzybów i ukaże ich mniej i bardziej mroczne sekrety... 

 

"Jak trafić do tajemniczego królestwa grzybów? Można otworzyć lodówkę lub apteczkę, wybrać się do piekarni albo do lasu. Grzyby są wszechobecne. Niektóre są niepozorne, ale niezbędne w naszym życiu, inne są piękne i smaczne, a jeszcze inne to przerażające demogorgony. Grzyby potrafią uratować życie, albo je zniszczyć.
Zapraszamy na opowieść o grzybach w skali mikro i makro, o ich różnorodności, budowie oraz roli jaką odgrywają w przyrodzie i w życiu człowieka."

 

Mamy nadzieję, że wspólna podróż poprzez świat grzybów będzie niezwykłą przygodą i dostarczy porcji nowych, fascynujących informacji o otaczającym nas świecie. Zapraszamy poniżej :)

 

 

TAJEMNICE GRZYBÓW: CZĘŚĆ PIERWSZA 

 

 

 

TAJEMNICE GRZYBÓW: GRZYBY WIELKOOWOCNIKOWE

 

 

 

 TAJEMNICE GRZYBÓW: TAJEMNICZE ZWIĄZKI GRZYBÓW

 

 

 

TAJEMNICE GRZYBÓW: GRZYBOWE DEMOGORGONY

 

 

 

 

 

Noc Biologów jest cyklicznym wydarzeniem popularnonaukowym zapoczątkowanym na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w styczniu 2012 roku. Spotkanie to pozwala każdemu z nas na zgłębienie tajemnic życia pod okiem pasjonatów biologii z całej Polski. 

  

Więcej informacji i możliwość rezerwacji miejsc na stronie www.nocbiologow.pl pod „kotami” Ogrodu Botanicznego i Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.