Zajęcia dla dorosłych


Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:30.

 

Typ zajęć

Czas 

trwania

Minimalna 
grupa  

Koszt 

WYCIECZKA 60 minut 10 osób 15 zł/os.
ZAJĘCIA ZŁOŻONE 90 minut 10 osób 30 zł/os.

 

    

  

Minimalna liczba uczestników zajęć wynosi 10 osób. W przypadku mniejszej liczby chętnych, koszt zajęć dla grupy jest równy cenie płaconej przez grupę dziesięcioosobową. 

 

 

 

 

 

W celu rezerwacji terminu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

 

WYCIECZKI EDUKACYJNE

Tytuł

Preferowane

miesiące

Opis

Iglaste ciekawostki

cały rok

Podczas wycieczki przyjrzymy się drzewom iglastym. Jaki kształt ma szyszka sosny himalajskiej? Jakiego gatunku jest najstarsze drzewo w Polsce? Jak wygląda drzewo, którego gatunek uważano za wymarły jeszcze 100 lat temu? Te i wiele innych ciekawostek odkryjemy podczas spaceru wśród drzew iglastych Botanika.

Wiosenne przebudzenie

marzec — kwiecień

Wraz z nadejściem wiosny przyroda ożywa. Nie lada gratką jest spacer po Ogrodzie, kiedy szary krajobraz ozdobią pierwsze barwne kwiaty. Zapraszamy do poszukiwania zwiastunów wiosny!

Osobliwości poznańskiego Ogrodu Botanicznego

kwiecień - październik

Wspólnie udamy się w podróż po Ogrodzie Botanicznym w poszukiwaniu osobliwych, urokliwych, zaskakujących miejsc i okazów. Przyjrzymy się roślinom, których nie spotkamy w naszych lasach czy ogrodach. Sięgniemy też trochę do historii.

Nie każda jagoda urody Ci doda

maj — październik

Owoce roślin trujących często kuszą nas pięknym kolorem i apetycznym wyglądem. Ich zjedzenie może jednak doprowadzić do poważnych chorób, a nawet śmierci. Podczas zajęć uczestnicy poznają rośliny trujące, często dobrze znane z parku i ogrodu.

 

 

 

ZŁOŻONE ZAJĘCIA EDUKACYJNE: WYCIECZKA + WARSZTATY

Tytuł

Preferowane

miesiące

Opis

Wierzba, sosna, len i inni darczyńcy

cały rok

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zawdzięczamy roślinom. Dzięki nim mamy ubrania, domy i ich wyposażenie, jedzenie oraz mnóstwo innych darów. Podczas wycieczki zobaczymy niektóre z tych niezastąpionych i cennych roślin, a na warsztatach własnoręcznie wykonamy niewielki koszyczek z różnych materiałów roślinnych.

 

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem botanedu@amu.edu.pl lub pod nr telefonu: 618292003 w godzinach 7:00 - 8:00 (w pozostałych godzinach kontakt może być utrudniony z uwagi na odbywające się zajęcia edukacyjne).

 

 

 

   

Formularz zgłoszeniowy