Fascynujący Dzień Roślin

#----------- FASCYNUJĄCY DZIEŃ ROŚLIN -----------#

 

w Ogrodzie Botanicznym

Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

29 MAJA 2021

 

 


Maj to miesiąc fascynowania się roślinami. Zachwycamy się ich wyglądem (pięknymi kwiatami, liśćmi czy pokrojami roślin), ich zapachem ale też ich życiem. Wszak rośliny kryją przed nami wiele tajemnic. Każdego dnia trwają skromnie na swym posterunku, nie zwracając na siebie zbytniej uwagi. Jeśli jednak będziemy uważnie obserwować otaczający nas świat, dostrzeżemy fascynujące zjawiska, odbywające się w świecie roślin w cyklu dobowym, miesięcznym, rocznym. 

 

Rośliny zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Ich najważniejszą rolą jest rola na naszym stole. Gdyby nie one, chodzilibyśmy głodni, a przecież dziś dieta wielu osób całkowicie zależy od roślin. W upały poszukujemy cienia pod drzewami, bądź szukamy ochłody dla zmęczonych stóp w soczyście zielonej, wilgotnej trawie. Uprawiamy je także w naszych domach, by w domowe zacisze przemycić odrobinę żywej zieleni, by oczyszczały powietrze ze szkodliwych substancji.

 

Dlatego dziś postanowiliśmy przygotować krótki film o roślinach doniczkowych. Uprawiając w domu rośliny w pewnym momencie dochodzimy do momentu, w którym okaz zaczyna zajmować zbyt dużą przestrzeń. Albo wpada z wizytą dawno nie widziana ciocia, która zachwyca się naszym zielonym pupilem, mówiąc, że wszędzie szukała takiego egzemplarza. Co wówczas zrobić? Najlepiej rozmnożyć :) Wystarczy odrobina pracy i cierpliwości, a uda nam się otrzymać sadzonki, które możemy potem wręczyć w prezencie :)

 

Zapraszamy na seans! :)

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do przejścia ścieżki Stołówka dla zapylaczy na łące w naszym Ogrodzie. Nie wiesz, gdzie znaleźć łąkę? Spójrz na załączoną mapę. Pobierz krzyżówkę zamieszczoną obok i postępuj według zawartej tam instrukcji. Baw się dobrze poznając tajemnice mieszkańców łąki.