Wystawy

Wystawa „W tonacji zielonej” prezentować będzie prace graficzne inspirowane roślinnością pospolicie spotykaną w polskich lasach, na łąkach i w ogrodach. Nie zabraknie również odniesień do bogatej flory Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, dzięki czemu obok siebie pojawią się malarskie portrety i opowieści o roślinach z różnych stron świata. Prace wykonane w temperze skupiają się na fragmentach roślin, wydobywając z nich naturalne piękno, a czasem ujmując je w ramy malarskich abstrakcji, umownych pejzaży.

 

Tytuł wystawy jest swoistą zabawą słowem, nawiązaniem zarówno do kolorystyki prac, zieleni jako synonimu roślinności oraz do tonacji w znaczeniu muzycznym. Część prezentowanych grafik posłużyła jako oprawa pierwszej balfolkowej płyty w Polsce, wydanej przez zespół Balsam w grudniu 2019 roku.

 

Autorką prac jest Ewa de Mezer związana z architekturą krajobrazu i z muzyką balfolkową. Ekspozycję będzie można oglądać od 24 stycznia do 19 kwietnia 2020 roku.

 

Wernisaż odbędzie się o godz. 12.00 w sobotę 1 lutego. W ramach wernisażu przewidziano autorskie oprowadzanie po wystawie, a także akcent muzyczny w wykonaniu zespołu Balsam.

 

Wystawie towarzyszyć będą ciekawe i zróżnicowane wydarzenia:

 

23.02 (niedziela)

godz. 11.00 – autorskie oprowadzanie po wystawie

godz. 12.00 – 13.00 – warsztaty taneczne "Balfolk - taniec dla każdego"

 

8.03 (niedziela)

godz. 12.00 – autorskie oprowadzanie po wystawie

 

19.04 (niedziela)

godz. 12.00 - 13.30 - finisaż wystawy połączony z kameralnym koncertem zespołu Balsam

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Na warsztaty taneczne obowiązują zapisy, na które czekamy do piątku 21 lutego pod adresem: balsam.band@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Serdecznie zapraszamy!