WOB-owa Gra terenowa

"WIELKA PRZYGODA W WIELKOPOLSKICH OGRODACH"

 

 

To gra terenowa, która odkryje przed Państwem wiele ogrodowych i przyrodniczych tajemnic. Gra organizowana jest przez Wielkopolskie Ogrody Botaniczne (WOB), tj.: Arboretum w Kórniku, Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Leśny Zakład Doświadczalny, Arboretum Leśne w Zielonce, Ogród Dendrologiczny UP w Poznaniu, Palmiarnia Poznańska, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Ogród Roślin Leczniczych, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

 

Gra polega na odwiedzeniu wszystkich siedmiu Ogrodów i odszukaniu odpowiedzi na pytania umieszczone na karcie gry. Odpowiedzi wpisane w pola na karcie gry pozwolą odkryć hasło. Ponadto w każdym z Ogrodów ukryta została pieczątka, którą można przybić na pamiątkę w dedykowanym miejscu na karcie gry.

 

Kto z Państwa odwiedził wszystkie te miejsca? Naprawdę warto. Szczególnie teraz, gdy wiosna już w pełni, kolejno zakwitają rośliny, a pobyt w zielonych enklawach umila śpiew ptaków uwijających się wśród liści w poszukiwaniu materiału do budowy gniazd i z uporem przeganiających potencjalnych rywali.

 

Jak zdobyć kartę gry? Można ją pobrać w każdym z wyżej wymienionych Ogrodów (informacje gdzie i kiedy znajdziecie Państwo w regulaminie) oraz wydrukować z naszej strony internetowej (zalecamy drukowanie w formacie A3 :-)). 

 

Poznański Botanik postanowił wspomóc Państwa w drodze ku prawidłowym odpowiedziom na nasze pytania, dlatego poniżej zamieszczamy mapkę, która wskazuje obszary, w których należy poszukiwać odpowiedzi.

 

 

Zapraszamy do zabawy! Powodzenia! :-)

 

 

 

Karta gry

 

abstract_template

Regulamin gry

 abstract_template

 

 

 

Mapa z podpowiedziami

(kliknij, aby powiększyć)

mapa