Noc Biologów

 

 

Przed nami już 8 edycja Nocy Biologów! Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 11 stycznia 2019
.

 

 

Noc Biologów jest cyklicznym wydarzeniem popularnonaukowym zapoczątkowanym na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w styczniu 2012 roku. Spotkanie to pozwala każdemu z nas na zgłębienie tajemnic życia pod okiem pasjonatów biologii z całej Polski.

 

 


 

 

Wbrew pozorom, nawet zimową porą w Ogrodzie Botanicznym UAM odkryć można ślady życia. Noc Biologów 2019 będzie doskonałą okazją, żeby się o tym przekonać. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji.

 

Podczas zajęć Na tropie! dzieci dowiedzą się, czy zima sprzyja romansowaniu u zwierząt i na jakie ślady ich bytowania można natknąć się podczas spaceru po lesie. Zainteresowanych naturalnymi sposobami na zdrowotne dolegliwości zapraszamy na zajęcia Leki z sukulentowej apteki, podczas których poznają właściwości dobroczynne sukulentów. Podczas zajęć Często używane ale mało znane oraz Świat na talerzu przed uczestnikami odkrytych zostanie wiele sekretów związanych z pochodzeniem i wykorzystywaniem roślin używanych przez nas na co dzień. Zmarzniętych zachęcamy do udania się w podróż w rejony basenu Morza Śródziemnego podczas zajęć Wśród winnic i gajów oliwnych celem poszukiwania występujących tam i dobrze nam znanych roślin użytkowych.

 

Czekamy na Państwa 11 stycznia 2019 roku (piątek) w godzinach 10:00 – 14:00 w Ogrodzie Botanicznym UAM przy ul. Dąbrowskiego 165. Wejście bramą służbową od ul. Dąbrowskiego (pomiędzy Technikum Energetycznym a Centrum Ogrodniczym Botanik).

 

Następnie zachęcamy do odwiedzenia Wydziału Biologii UAM (Kampus Morasko, ul. Umultowskiej 89), gdzie zajęcia będą trwały od 16:00 do 22:00.

 

Więcej informacji i możliwość rezerwacji miejsc na stronie www.nocbiologow.pl pod „kotami” Ogrodu Botanicznego i Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.