KALENDARZ

2021-09-30 - Nielubiane a potrzebne - nasz nowy projekt

Rozpoczynamy realizację naszego nowego projektu, zatytułowanego "Nielubiane a potrzebne". Co prawda miał on przyjąć inną formę, ale sytuacja pandemiczna uniemożliwia nam organizację imprez masowych i co za tym idzie przygotowywanie zaplanowanych wydarzeń. Mimo to sporo będzie się działo, choć w nieco innej formie. Mamy nadzieję, że mimo zmęczenia pandemią i zamknięciem w domu dołączy do nas szerokie grono osób i wspólnie będziemy poznawać pewną niezwykle ważną, a często niedocenianą grupę zwierząt. Płazy, gady oraz pszczołowate stanowią bowiem jedną z bardziej zagrożonych grup zwierząt, jednocześnie cieszą się najmniejszą sympatią społeczeństwa. A są to przecież fascynujące stworzenia, które spełniają niezwykle ważne role w ekosystemach i potrzebują miejsca do życia. "Nielubiane a potrzebne." - zapraszamy!

 

Od maja do września będziemy przygotowywać dla Państwa artykuły, krótkie filmy, galerie i wiele innych. Żebyście mogli poznać wiele niezwykłych zwierząt i faktów z ich życia. A do tego specjalnie przygotowane ścieżki edukacyjne i konkursy. Liczymy na Wasz czynny udział! A na naszym profilu na Facebooku wszystko będzie spinał hasztag #nielubianeapotrzebne

 

Więcej

2021-05-31 - Mapa aktualnie kwitnących roślin

Na poniższej mapie znajdują się rośliny, które aktualnie kwitną lub właśnie rozpoczynają kwitnienie. Są to między innymi:

 

1. Wawrzynek wilczełyko (Daphne mezereum)

2. Zimokwiat wczesny (Chimonanthus praecox)

3. Kalina wonna (Viburnym farreri)

4. Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum)

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-05-30 - Nielubiane a potrzebne - gra terenowa

 

Zachęcamy wszystkich zwiedzających do przejścia ścieżki „Za wężem i ropuszką ogrodową dróżką”. Można zwiedzić Park i przy okazji poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranych gatunkach płazów i gadów. Jeżeli będziesz miał szczęście spotkasz niektóre podczas spaceru. Poniżej zamieszczono kartę gry. Zawiera ona krzyżówkę, którą należy wypełnić odpowiadając na 24 pytania. Odpowiedzi znajdziecie w Ogrodzie. Pomoże Wam w tym mapa, na której zaznaczono czarnymi okręgami 8 obszarów. Na każdym z nich ukryto w trzech różnych miejscach (np. na drzewach, tablicach informacyjnych) trzy czarno-białe tabliczki z sylwetkami płazów lub gadów oraz kodami QR. Po zeskanowaniu kodu uzyskacie informację potrzebną do odpowiedzenia na jedno z pytań. Do przejścia trasy jest potrzebny telefon lub inne urządzenie mobilne z aplikacją czytającą QR kody i dostępem do internetu. Kolejność poruszania się po Parku jest dowolna.

  

 

 

 

 

 

2021-03-31 - Ścieżka edukacyjna śladami Indian

Kto z Państwa przebył już przygotowaną przez nas ścieżkę zatytułowaną "Śladami Indian Ameryki Północnej"? Jeśli jeszcze się to nie udało, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie i poznania bliżej roślin, które miały wielki wpływ na życie rdzennych mieszkańców tego kontynentu.

 

Więcej informacji.

 

2021-02-16 - Świąteczno-noworoczna ścieżka edukacyjna

Serdecznie zapraszamy do udania się na spacer śladami roślin, które związane są z Bożym Narodzeniem i świętowaniem Nowego Roku. Ścieżka dostępna będzie do 16 lutego. Zapewni rozrywkę podczas rodzinnego spaceru i dostarczy nowych wiadomości. Zachęcamy do podjęcia tematycznej wycieczki i życzymy dobrej zabawy :)

 

Trasę wraz z mapą do wydrukowania można pobrać poniżej.

 

 

ścieżka w wersji kolorowej  
     
ścieżka w wersji czarno-białej  

 

 

 

2021-01-08 - Nadchodzi Noc Biologów

Więcej informacji. Zapraszamy!

 

 

2020-12-30 - Miesiąc z kalendarza

2020-12-01 - Miesiąc z kalendarza

2020-11-30 - Miesiąc z kalendarza

 

 

2020-10-31 - Październikowe zajęcia edukacyjne w Ogrodzie

strona:
1
2
3
 > 
>>