AKTUALNOŚCI

2019-07-18 - "W Ogrodach Iłły" po raz drugi - Ławeczka

Szanowni Państwo,

zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Ławeczka Literacja". Po raz drugi spotkamy się "W ogrodach Iłły". Ławeczka odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 21 lipca 2019 r. o godz. 16:00. Wierszom Kazimiery Iłłakowiczówny towarzyszyć będzie muzyka.

Zapraszamy!

 

2019-07-12 - Letnie zajęcia edukacyjne

Szanowni Państwo,

w lipcu i sierpniu zapraszamy na letnie zajęcia edukacyjne do Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcyjnych tematów, zarówno botanicznych jak i zoologicznych. Zapraszamy na zajęcia zatytułowane "Mały Ogrodnik", "Na zdrowie", "Flora w kwiecistej sukience". Podczas zajęć o zwierzętach spróbujemy odszukać dzikich mieszkańców Ogrodu. Na starsze dzieci i młodzież czekają zajęcia, przybliżające zastosowanie i właściwości wielu roślin oraz pozwalające uczyć się identyfikacji wielu gatunków. Zapraszamy także na wycieczki edukacyjne (koszt 7 zł / os.) oraz gry terenowe. W celu rejestracji na zajęcia zapraszamy do kontaktu z Działem Edukacji lub dokonania zapisu bezpośrednio przez formularz zgłoszeniowy

 

2019-07-01 - Kursy dla mieszkańców Wielkopolski

Zachęcamy, do zainteresowania się ofertą bezpłatnych kursów, organizowanych w ramach projektu KOLaboratorium

(więcej informacji na stronie https://amu.edu.pl/…/zapisz-sie-na-bezplatne-kursy-na-uam-d…).

 

My również będziemy przygotowywać kursy, do udziału w których serdecznie zapraszamy )
- Podstawy projektowania krajobrazu 
- Podstawy ogrodnictwa
- Rośliny doniczkowe 
- Dekoracje roślinne
Każdy kurs w dwóch edycjach.

 

UWAGA! Obowiązują ZAPISY. Liczba miejsc ograniczona i niestety szybko się kurczy. Opisu kursów i możliwość zapisu na stronie http://kolaboratorium.amu.edu.pl/kursy/.

 

  

 

 

2019-04-24 - Otrzymaliśmy medal od Botanicznej Piątki

Botaniczna Piątka podarowała nam piękny medal w podziękowaniu za udaną współpracę podczas organizacji edycji wiosennej biegu w terminie 6 kwietnia 2019 roku. My również dziękujemy za dotychczasową współpracę. Medal jest piękny, chwalimy się pamiątką :)

 

2019-03-25 - Wsparcie konferencji COME IN

W ramach III edycji konkursu FUND_AKCJA Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyznała nam wsparcie finansowe organizowanej w czerwcu międzynarodowej konferencji COME IN. Dziękujemy!

 

2019-03-01 - "Tajemnica Czterech Krain"

Szanowni Państwo,

zachęcamy do obejrzenia filmu pt.: „Tajemnica Czterech Krain”, powstałego w ramach projektu „Poruszeni dla zieleni” finansowanego z darowizny Aquanet. Film realizowany był między innymi na terenie Ogrodu. Zachęcamy także do zainteresowania się materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie Społecznej Czwórki oraz udziału w Międzyszkolnym Konkursie Młodych Twórców "Poruszeni dla zieleni", celem którego jest filmu lub  ilustrowanego opowiadania o ochronie przyrody. Więcej informacji na stronie internetowej i profilu facebook Społecznej Czwórki.

2019-01-02 - Szlachetna Paczka

Miło nam było wesprzeć XVIII edycję SZLACHETNEJ PACZKI. Dziękujemy za tę inicjatywę!

 

2018-11-27 - Medal dla Ogrodu

Zostaliśmy wyróżnieni medalem 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękujemy! Każdego roku podczas "Majówki w Botaniku" (1-3 maja) w Ogrodzie stacjonuje krwiobus - mobilny punkt poboru krwi.

 

Pamiętaj, oddając krew ratujesz życie!

 

2018-11-12 - Wyróżnienie dla Ogrodu Botanicznego UAM

W dniu 5.11.2018 roku odbyła się jubileuszowa gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Ogród Botaniczny UAM jako jednostka współpracująca z ODN został wyróżniony pamiątkowym medalem.

 

2018-07-06 - Informacja na temat zamkniętej bramy od ulicy Botanicznej

Wstęp do Ogrodu Botanicznego UAM jest bezpłatny dla wszystkich przez cały rok w godzinach zależnych od pory roku. Ogród ma dwa czynne wejścia od ul. Dąbrowskiego, bezpłatny parking na 35-40 samochodów, stojaki na 40 rowerów oraz wydzielone 4 miejsce parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych.

 

Od kilku lat wejście do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza od ul. Botanicznej jest zamknięte. Powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa zwiedzających, a w szczególności dzieci i osób starszych. Otwarcie nienadzorowanej bramy powoduje przejeżdżanie przez Ogród (np. z Ogrodów na Rusałkę) rowerzystów, co na tak krętych i wąskich ścieżkach jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników.

 

Dla integralności zachowania walorów cenny i bogatej kolekcji roślin jest także niedopuszczanie do wprowadzania psów na teren Ogrodu oraz zapobieganie kradzieżom roślin i elementów infrastruktury.

 

Wprowadzenie udogodnienia - otwarcie bramy od ulicy Botanicznej chociażby w soboty niedzielę i święta od IV do X - bez dodatkowego nadzorowania ruchu zwiedzających jest zatem niemożliwe.

 

Ponieważ UAM nie dysponuje dodatkowymi środkami na zatrudnienie osób pilnujących, wejście to musi pozostać zamknięte.

strona:
1
2
 > 
>>