AKTUALNOŚCI

2019-10-17 - Zajęcia zimowe już od listopada - zapraszamy!

Dział Edukacji serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć edukacyjnych, których realizację rozpoczynamy już od listopada. W tym niezbyt ciepłym i słonecznym okresie na grupy zorganizowane czekają wyjątkowe zajęcia edukacyjne, które pozwolą zażyć trochę ciepła i przenieść się na chwilę w cieplejsze rejony globu. 

 

Młodsze dzieci (przedszkola oraz klasy 1-3) zapraszamy na zajęcia złożone zatytułowane "Ptasia stołówka", "Z Krzysztofem Kolumbem wyprawa po aromatyczne pierniki" oraz "Opowieści spod choinki" (90 min., 15 zł / os.).

 

Starszym uczniom szkoły podstawowej (kl. 4-8) oraz średniej polecamy zajęcia szklarniowe w nowej formule: zajęcia składają się z trzech części, prelekcja, zajęcia w szklarniach oraz warsztaty plastyczne (120 min., 18 zł/os.) Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą :-)

 

Zajęcia edukacyjne skierowane są do grup zorganizowanych.

 

 

2019-10-02 - Medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

Serdecznie dziękujemy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi za uhonorowanie nas medalem wydanym z okazji 100-lecia PCK. 

 

 Dziękujemy za wieloletnią współpracę i życzymy kolejnych stu lat szlachetnej, humanitarnej działalności.

 

 

2019-07-25 - Kolejne wyróżnienie od TripAdvisor

Już po raz piąty otrzymaliśmy wyróżnienie od TripAdvisor za otrzymywanie pochlebnych opinii od zwiedzających. W związku z tym portal dodatkowo przyznał nam wyróżnienie za 5 kolejnych lat niezmiennie wysokich ocen od podróżnych. Dziękujemy za wszystkie oceny! To dzięki Państwu znajdujemy się na tak wysokiej pozycji! :) Jest to dla nas wielka radość, że wychodzicie Państwo z Ogrodu usatysfakcjonowani i że dzielicie się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z innymi podróżnymi. Zapraszamy codziennie! Na spacery, na odpoczynek na ławeczce w cieniu lipy, do obserwacji przyrodniczych i na nasze cykliczne wydarzenia.

 

 

 

2019-04-24 - Otrzymaliśmy medal od Botanicznej Piątki

Botaniczna Piątka podarowała nam piękny medal w podziękowaniu za udaną współpracę podczas organizacji edycji wiosennej biegu w terminie 6 kwietnia 2019 roku. My również dziękujemy za dotychczasową współpracę. Medal jest piękny, chwalimy się pamiątką :)

 

2019-03-25 - Wsparcie konferencji COME IN

W ramach III edycji konkursu FUND_AKCJA Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyznała nam wsparcie finansowe organizowanej w czerwcu międzynarodowej konferencji COME IN. Dziękujemy!

 

2019-03-01 - "Tajemnica Czterech Krain"

Szanowni Państwo,

zachęcamy do obejrzenia filmu pt.: „Tajemnica Czterech Krain”, powstałego w ramach projektu „Poruszeni dla zieleni” finansowanego z darowizny Aquanet. Film realizowany był między innymi na terenie Ogrodu. Zachęcamy także do zainteresowania się materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie Społecznej Czwórki oraz udziału w Międzyszkolnym Konkursie Młodych Twórców "Poruszeni dla zieleni", celem którego jest filmu lub  ilustrowanego opowiadania o ochronie przyrody. Więcej informacji na stronie internetowej i profilu facebook Społecznej Czwórki.

2019-01-02 - Szlachetna Paczka

Miło nam było wesprzeć XVIII edycję SZLACHETNEJ PACZKI. Dziękujemy za tę inicjatywę!

 

2018-11-27 - Medal dla Ogrodu

Zostaliśmy wyróżnieni medalem 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękujemy! Każdego roku podczas "Majówki w Botaniku" (1-3 maja) w Ogrodzie stacjonuje krwiobus - mobilny punkt poboru krwi.

 

Pamiętaj, oddając krew ratujesz życie!

 

2018-11-12 - Wyróżnienie dla Ogrodu Botanicznego UAM

W dniu 5.11.2018 roku odbyła się jubileuszowa gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Ogród Botaniczny UAM jako jednostka współpracująca z ODN został wyróżniony pamiątkowym medalem.

 

2018-07-06 - Informacja na temat zamkniętej bramy od ulicy Botanicznej

Wstęp do Ogrodu Botanicznego UAM jest bezpłatny dla wszystkich przez cały rok w godzinach zależnych od pory roku. Ogród ma dwa czynne wejścia od ul. Dąbrowskiego, bezpłatny parking na 35-40 samochodów, stojaki na 40 rowerów oraz wydzielone 4 miejsce parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych.

 

Od kilku lat wejście do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza od ul. Botanicznej jest zamknięte. Powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa zwiedzających, a w szczególności dzieci i osób starszych. Otwarcie nienadzorowanej bramy powoduje przejeżdżanie przez Ogród (np. z Ogrodów na Rusałkę) rowerzystów, co na tak krętych i wąskich ścieżkach jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników.

 

Dla integralności zachowania walorów cenny i bogatej kolekcji roślin jest także niedopuszczanie do wprowadzania psów na teren Ogrodu oraz zapobieganie kradzieżom roślin i elementów infrastruktury.

 

Wprowadzenie udogodnienia - otwarcie bramy od ulicy Botanicznej chociażby w soboty niedzielę i święta od IV do X - bez dodatkowego nadzorowania ruchu zwiedzających jest zatem niemożliwe.

 

Ponieważ UAM nie dysponuje dodatkowymi środkami na zatrudnienie osób pilnujących, wejście to musi pozostać zamknięte.

strona:
1
2
 > 
>>