AKTUALNOŚCI

2019-03-01 - "Tajemnica Czterech Krain"

Szanowni Państwo,

zachęcamy do obejrzenia filmu pt.: „Tajemnica Czterech Krain”, powstałego w ramach projektu „Poruszeni dla zieleni” finansowanego z darowizny Aquanet. Film realizowany był między innymi na terenie Ogrodu. Zachęcamy także do zainteresowania się materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie Społecznej Czwórki oraz udziału w Międzyszkolnym Konkursie Młodych Twórców "Poruszeni dla zieleni", celem którego jest filmu lub  ilustrowanego opowiadania o ochronie przyrody. Więcej informacji na stronie internetowej i profilu facebook Społecznej Czwórki.

2019-02-27 - Wystawa tkanin artystycznych

Szanowni Państwo,

z uwagi na olbrzymie zainteresowanie zachwycającą wystawą tkanin artystycznych autorstwa pani Marii Gostylli-Pachuckiej, czas trwania wystawy został wydłużony do 31 marca 2019 r. Zapraszamy!

 


2019-02-26 - ALARM BOTANICZNY!

Szanowni Państwo,

 

pragniemy poinformować, że wystartowaliśmy z nową inicjatywą pod hasłem "Alarm botaniczny!".Chcemy podzielić się z Państwem niezwykłymi wrażeniami, których dostarcza wąchanie czy też oglądanie różnych gatunków roślin, oraz odkryć przed Państwem być może nieznane Wam gatunki i osobliwości tego świata. Dlatego będziemy na bieżąco zamieszczać informacje o botanicznych ciekawostkach, które w danym momencie będzie szczególnie warto podziwiać w Ogrodzie.

 

Na początek zimokwiat wczesny. Zdecydowanie wart powąchania! Jak go odnaleźć? Zapraszamy na nasz profil na facebooku, gdzie zamieściliśmy mapkę z jego lokalizacją.

 

 

2019-01-02 - Szlachetna Paczka

Miło nam było wesprzeć XVIII edycję SZLACHETNEJ PACZKI. Dziękujemy za tę inicjatywę!

 

2018-12-18 - Życzenia Świąteczne

2018-11-27 - Medal dla Ogrodu

Zostaliśmy wyróżnieni medalem 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękujemy! Każdego roku podczas "Majówki w Botaniku" (1-3 maja) w Ogrodzie stacjonuje krwiobus - mobilny punkt poboru krwi.

 

Pamiętaj, oddając krew ratujesz życie!

 

2018-11-19 - Zapraszamy na zimowe zajęcia edukacyjne!
2018-11-12 - Wyróżnienie dla Ogrodu Botanicznego UAM

W dniu 5.11.2018 roku odbyła się jubileuszowa gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Ogród Botaniczny UAM jako jednostka współpracująca z ODN został wyróżniony pamiątkowym medalem.

 

2018-07-06 - Informacja na temat zamkniętej bramy od ulicy Botanicznej

 Wstęp do Ogrodu Botanicznego UAM jest bezpłatny dla wszystkich przez cały rok w godzinach zależnych od pory roku. Ogród ma dwa czynne wejścia od ul. Dąbrowskiego, bezpłatny parking na 35-40 samochodów, stojaki na 40 rowerów oraz wydzielone 4 miejsce parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych.

 

 Od kilku lat wejście do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza od ul. Botanicznej jest  zamknięte. Powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa zwiedzających, a w szczególności dzieci i osób starszych. Otwarcie nienadzorowanej bramy powoduje przejeżdżanie przez Ogród (np. z Ogrodów na Rusałkę) rowerzystów, co na tak krętych i wąskich ścieżkach jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników.

 

 Dla integralności zachowania walorów cenny i bogatej kolekcji roślin jest także niedopuszczanie do wprowadzania psów na teren Ogrodu oraz zapobieganie kradzieżom roślin i elementów infrastruktury.

 

 Wprowadzenie udogodnienia - otwarcie bramy od ulicy Botanicznej chociażby w soboty niedzielę i święta od IV do X - bez dodatkowego nadzorowania ruchu zwiedzających jest zatem niemożliwe.

Ponieważ UAM nie dysponuje dodatkowymi środkami na zatrudnienie osób pilnujących, wejście to musi pozostać zamknięte.

2018-05-25 - Zakończenie Międzyszkolnego Konkursu Młodego Twórcy

Za nami Międzyszkolny Konkurs Młodego Twórcy „Wszystkie Kolory Ziemi”. Dziękujemy za przybycie uczestnikom, ich opiekunom, zaproszonym gościom, patronom medialnym. Podsumowaliśmy pierwszą edycję naszych twórczych zmagań, wsłuchaliśmy się w śpiew szkolnego chóru, obejrzeliśmy film o Ziemi z działań naszej szkoły, cieszyliśmy się dobrym spotkaniem, miłymi rozmowami, stołem pełnym smakołyków, wspaniałymi nagrodami i niezwykłym prezentem od Ogrodu Botanicznego UAM – każdy uczestnik otrzymał piękną sadzonkę.

Wszyscy finaliści zostali wyróżnieni, zwycięzcami zostali:

 

I miejsce

Łucja Baranowska, kl. 3

Szkoła Podstawowa nr 66 im. M. Skłodowkiej-Curie w Poznaniu

Gołębia przygoda nad jeziorem

 

Franciszek Linke, kl. 3

Społeczne Gimnazjum nr 4 im. prof. A. Wodziczki w Poznaniu

Niebo nad miastem

 

II miejsce

Zuzanna Flicińska, Zofia Michalak, kl. 6

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. A. Wodziczki w Poznaniu

Ziemia

Antonina Piotrowska, kl. 4

Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito w Poznaniu

Planeta Ziemia

 

III miejsce

 

Emilia Woźniak, kl. 4

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. A. Wodziczki w Poznaniu

Próba wiatru

 

Nagroda Publiczności

 

Szymon Kubaś, kl. 1

Szkoła Podstawowa nr 91 im. J. Wybickiego w Poznaniu

Drzewo czereśniowe

 

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

 

 

strona:
1
2
 > 
>>