AKTUALNOŚCI

2021-01-08 - Ogród Botaniczny jest otwarty

Szanowni Państwo, Ogród Botaniczny został otwarty dla Zwiedzających. Zapraszamy.

2021-01-07 - Zamknięcie Ogrodu do odwołania

W dniu dzisiejszym, tj. 07.01.2021 r., na terenie Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu pojawiły się dziki. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających Ogród, placówka pozostaje zamknięta do odwołania.

 

 

2020-12-18 - Na Święta

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia :)

 

2020-12-07 - Botanik w Google Earth

Google Earth icon

 

Dla wszystkich, którzy pragną zwiedzić Botanik w sposób wirtualny, bądź wirtualny i terenowy jednoczenie, przygotowaliśmy stosowne rozwiązanie. Jest to nasza pierwsza ścieżka tematyczna wykorzystująca platformę Google Earth.

 

Zapraszamy do skorzystania. Szczegóły w zakładce ścieżki edukacyjne

2020-12-05 - Mikołajkowa trasa edukacyjna

Szanowni Państwo,

 

z okazji Mikołajek przygotowaliśmy dla Państwa zabawę. To trasa edukacyjna śladami świątecznych tradycji i związanych ze Świętami roślin. Zapewni rozrywkę podczas rodzinnego spaceru i dostarczy nowych wiadomości. Zachęcamy do podjęcia tematycznej wycieczki i życzymy dobrej zabawy :)

 

Trasę wraz z mapą do wydrukowania można pobrać poniżej.

 

 

 

ścieżka w wersji kolorowej  
     
ścieżka w wersji czarno-białej  

 

 

 

 

2020-11-19 - Odmieniamy ogrodowe ścieżki

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że właśnie zakończyliśmy odnowę ścieżki, biegnącej wzdłuż Alpinarium. Ścieżka jest już otwarta, nowa nawierzchnia prezentuje się pięknie. Zapraszamy na spacery!

 

 

2020-10-13 - PFNiŚ 2020

Kolejna Edycja Festiwalu, tym razem w formie zdalnej. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

2020-08-20 - Rusza remont pawilonu letniego

Z dniem 21 sierpnia rusza remont pawilonu letniego, znajdującego się w najstarszej części Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu. W związku z tym, pawilon wraz z przylegającym do niego terenem, będzie do odwołania wyłączony ze zwiedzania. Za wszelakie utrudnienia przepraszamy.

 

około 1928 r.

2020 r.

2020-07-13 - Komunikat w sprawie zamkniętej bramy od ul. Botanicznej

Szanowni Państwo,

 

powodem zamknięcia bramy od ul. Botanicznej jest przede wszystkim dbałość  o bezpieczeństwo zwiedzających.  Jest ono zagrożone przez przejeżdżanie przez Ogród rowerzystów oraz zdarzające się akty wandalizmu. Ponadto, dla zachowania integralności cennych i bogatych kolekcji roślin naszym obowiązkiem jest także niedopuszczanie do wprowadzania na teren Ogrodu psów oraz zapobieganie kradzieży roślin i elementów infrastruktury. Uniwersytet nie dysponuje dodatkowymi środkami pozwalającymi na zatrudnienie osób nadzorujących porządek w parku, dlatego też otwarcie drugiej bramy nawet w weekendy i święta pozostaje niemożliwe. Zwracamy też uwagę, że pozostałe instytucje o podobnym charakterze, zlokalizowane w Poznaniu: ogrody zoologiczne, Palmiarnia Poznańska oraz Arboretum Uniwersytetu Przyrodniczego, także posiadają tylko jedno wejście.

2020-07-06 - Komunikat w sprawie godzin otwarcia Ogrodu

Szanowni Państwo,

 

z uwagi na konieczność zachowania bezpieczeństwa pracowników oraz zapewnienia trwałości kolekcji i wypełniania obowiązków Ogrodu Botanicznego UAM, Ogród pozostaje dostępny dla zwiedzających w ograniczonych godzinach w ciągu tygodnia. Jako jednostka utrzymująca bogate kolekcje roślin, w tym gatunków chronionych, rzadkich i zagrożonych oraz wymagających regularnej pielęgnacji, nie możemy pozwolić sobie na ryzyko pozostawienia Ogrodu bez opieki w sytuacji, gdyby u jednego z pracowników wykryto zakażenie koronawirusem. Poskutkowałoby to całkowitym zamknięciem parku oraz najprawdopodobniej bezpowrotną utratą części naszych cennych kolekcji.

Zapraszamy na spacery w godzinach otwarcia Ogrodu, prosimy jednak o przestrzeganie zaleceń GISu tj. zachowywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki, gdy zachowanie bezpiecznego dystansu jest niemożliwe.

strona:
1
2
3
 > 
>>