AKTUALNOŚCI

2017-11-20 - Zapraszamy na jesienno-zimowe zajęcia edukacyjne
2017-10-10 - Nagroda Herbapol Esencja Natury 2017

NAGRODA HERBAPOL ESENCJA NATURY 2017

 

10 października 2017 r. po raz dziesiąty rozdano nagrody Herbapol Esencja Natury. W kategorii NATURA I NAUKA nagrodę otrzymało STOWARZYSZENIA RADA OGRODÓW BOTANICZNYCH I ARBORETÓW W POLSCE

 

Za praktyczne wypełnianie międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie czynnej ochrony przyrody ex situ, w tym Planu Strategicznego dla Różnorodności Biologicznej na lata 2011–2020, oraz w uznaniu za działania na rzecz środowiska naturalnego i krzewienie postaw ekologicznych.

 

Za podejmowanie wspólnych badań związanych z programem działalności poszczególnych ogrodów, a zwłaszcza nad ochroną ex situ zagrożonych gatunków roślin w Polsce i na świecie oraz planowanie wspólnej strategii rozwoju.

 

Ogród Botaniczny UAM jest członkiem, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza członkiem wspierającym ROBIA

2017-09-30 - Nadchodzi jesień - film, koniec września 2017r

2017-06-22 - OGRÓD BOTANICZNY PRZYJAZNY RODZICOM Z DZIEĆMI

Uprzejmie informujemy, że w toaletach w Ogrodzie Botanicznym znajdują się przewijaki dla dzieci:

  • toaleta damska na terenie parku
  • toaleta męska na terenie parku
  • toaleta dla osób niepełnosprawnych w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktyczynym

 

2016-09-26 - Parking dla zwiedzających

Szanowni Państwo,

 

Z radością informujemy, że osoby odwiedzające Ogród Botaniczny UAM mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu. Wjazd znajduje się tuż za Centrum Ogrodniczym BOTANIK. Parking jest niestrzeżony i dostępny w godzinach otwarcia parku.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z parkingu,

 

2016-07-27 - Kwitnące róże w naszym Ogrodzie

2016-07-11 - Kwitnące kaktusy - film

2016-06-09 - CERTYFIKAT JAKOŚCI ROKU 2017 TripAdvisor

Z nieskrywaną radością informujemy, że obiekt Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu kolejny raz został wyróżniony certyfikatem jakości za rok 2016 z tytułu stałego otrzymywania niezwykle pochlebnych recenzji na stronie TripAdvisor. TripAdvisor® to największa na świecie strona turystyczna umożliwiająca podróżnym zaplanowanie i zarezerwowanie wymarzonej podróży.

 

 

Można na niej znaleźć sprawdzone porady milionów podróżnych, szeroki wachlarz usług ułatwiających planowanie wyjazdu, a także zintegrowane narzędzia pozwalające na dokonywanie rezerwacji i przeszukujące setki witryn w celu znalezienia najlepszych cen obowiązujących w hotelach. Witryny współpracujące ze stroną TripAdvisor tworzą największą społeczność podróżnych na świecie. Nasze strony są odwiedzane co miesiąc przez 340 milionów użytkowników*** i można na nich znaleźć 350 milionów recenzji oraz opinii na temat 6,5 miliona obiektów zakwaterowania, restauracji i atrakcji. Witryny TripAdvisor są dostępne na 48 rynkach na całym świecie.

Certyfikat jakości jest przyznawany na podstawie jakości, aktualności i liczby recenzji przesłanych na stronę TripAdvisor w ciągu 12 miesięcy. Aby się zakwalifikować, firmy muszą uzyskać i utrzymać wynik w ogólnym rankingu gwiazdkowym na poziomie co najmniej czterech z pięciu gwiazdek, wymaganą minimalną liczbę recenzji, a także znajdować się na stronie przez co najmniej 12 miesięcy.

2016-04-02 - Zapraszamy na kawę!

 

Zapraszamy do naszej kawiarenki w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym codziennie od godz. 10.00!

2016-02-09 - 'Złoty Motyl' dla Pani Profesor UAM dr hab. Justyny Wiland-Szymańskiej

 

 

Zarząd Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu

przyznał Pani Profesor UAM dr hab. Justynie Wiland-Szymańskiej

honorowe odznaczenie "Złotego Motyla"

za coroczną organizację w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu wraz z Hospicjum Palium "Majówki w Botaniku", wspierającą działalność Hospicjum Palium.

 

Złoty Motyl              

 

strona:
1